III Święto rtm. Witolda Pileckiego i VII zjazd szkół im. rtm. Witolda Pileckiego

III Święto rtm. Witolda Pileckiego
To  już  nasza tradycja, by co roku w maju zaprosić Was na wspólne obchody III Święta rtm. Witolda Pileckiego! 
 
W tym roku czeka nas już trzecia edycja tego wydarzenia!
 
Obchody Święta rtm. Witolda Pileckiego to wyjątkowy moment dla upamiętnienia i przedstawienia historii naszego regionu, dlatego tym razem postanowiliśmy poświęcić mu aż dwa dni.
Świętowanie rozpoczniemy w piątek 17.05.2019 r. otwierając VII Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego, w którym udział wezmą uczniowie szkół z całej Polski.

Wśród atrakcji zaplanowanych w ciągu tych dwóch dni znajdzie się wiele ciekawych  wydarzeń!
 
Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie przygotowali prawdziwej petardy i to w dosłownym znaczeniu!
 
Drugiego dnia obchodów III Święta rtm. Witolda Pileckiego zaprosimy Was na inscenizacje walk pt. "Ostrowski Sierpień 1920", w których weźmie udział ponad 100 rekonstruktorów.
 
W trakcie wydarzenia będzie można zwiedzić zainscenizowane punkty wojskowe, a także stać się świadkami "bitwy o Ostrów".
Jednak czasy wojenne to nie tylko walka. 
Dlatego w sobotę o godzinie 18.30 uczestnicy warsztatów tanecznych zabiorą Was prosto do lat dwudziestych tańcząc tango i przedwojenny walc, a o 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne, który zagra muzykę tamtych lat.
Gwarantujemy Wam, że specjalnie przygotowany parkiet rozgrzeje tego dnia radosna, majowa potańcówka przy dźwiękach warszawskich piosenek w oryginalnej aranżacji.
 
Zwieńczeniem tych wyjątkowych dwóch dni będzie koncert zespołu Luxtorpeda, który odbędzie się o godzinie 21.00 w sobotę, a tuż po nim zapraszamy na wspólne ognisko.
 
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia poniżej: