Warsztaty „Skąd nasz Ród”

Warsztaty „Skąd nasz Ród”

25 lipca 2017 r  Muzeum Dom Rodziny Pileckich zaprasza rodziny na warsztaty przygotowujące do udziału w konkursie „Prywatne genealogie ostrowian”.

Konkurs genealogiczno - historyczny „Prywatne genealogie ostrowian” realizowany jest
w ramach projektu „Skąd Nasz Ród”. Organizatorem jest Muzeum - Dom Rodziny Pileckich wraz z Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów. Konkurs adresowany jest do młodzieży i rodzin zamieszkujących obecnie lub w przeszłości w Ostrowi Mazowieckiej. Uczestnicy wybierają dowolną formę wykonania prac konkursowych: opowiadanie o rodzinie, pisana historia rodu lub jego członków; wywiad z przodkiem; kronika rodzinna - forma ta może łączyć opis z obrazem; reportaż: „Śladami moich przodków”; pamiętnik – upublicznienie pamiętnika, który znajduje się w rodzinie (z opisem jego autora); komiks o historii rodziny; prezentacja multimedialna o rodzie; portret rodzinny np. w formie wiersza, wspomnienia, obrazu plastycznego, jednej fotografii zbiorowej - prezentującej jak najwięcej przedstawicieli danej rodziny czy rodu, z opisem; drzewo genealogiczne – także w formie przestrzennej;  album rodzinny; wystawa pamiątek rodzinnych – prezentacja pamiątek rodzinnych z ich kartoteką, czyli szczegółowym opisem.

Nadesłane prace muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi i nie przedstawianymi na innych konkursach. Oceniane zostaną w dwóch kategoriach: młodzieżowej, złożone przez młodzież do 18 roku życia oraz rodzinnej, wykonane wspólnie przez co najmniej dwóch członków danej rodziny – reprezentantów różnych pokoleń np. przez dziadka i wnuka.

Warsztaty odbędą się 25 lipca w MOSiR ul. Trębickiego 10 (II piętro), o godz. 10.00. Prowadzone będą przez dr Małgorzatę Frąckiewicz, adiunkta w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.

Zapraszamy do udziału w warsztatach dzieci, rodziców i dziadków!

Zapisu mogą Państwo dokonać telefonicznie pod numerem 792 199 192 lub 577 516 216.

Regulamin i więcej informacji na naszym profilu: facebook.com/muzeum.pileckich.