III Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego
Święto rotmistrza

III Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego

od 17.05.2019 do 18.05.2019

To już stałą się tradycja, by co roku w maju wspólnie obchodzić święto rotmistrza. W 2019 roku obchodziliśmy już III Święta rtm. Witolda Pileckiego! 
 
 
Obchody Święta rtm. Witolda Pileckiego to wyjątkowy moment dla upamiętnienia i przedstawienia historii naszego regionu, dlatego tym razem postanowiliśmy poświęcić mu aż dwa dni.
W piątek 17 maja 2019 roku otworzyliśmy VII Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego, w którym udział wzięli uczniowie szkół z całej Polski.

 

Wśród atrakcji zaplanowanych w ciągu tych dwóch dni znalazło się wiele ciekawych  wydarzeń!
 
Drugiego dnia obchodów III Święta rtm. Witolda Pileckiego zaprosiliśmy Was na inscenizacje walk pt. "Ostrowski Sierpień 1920", w których wzięło udział ponad 100 rekonstruktorów.
 
W trakcie wydarzenia było można zwiedzić zainscenizowane punkty wojskowe, a także stać się świadkami "bitwy o Ostrów". Jednak czasy wojenne to nie tylko walka. 
Dlatego 18 maja 2019 roku uczestnicy warsztatów tanecznych zabrali Was prosto do lat dwudziestych tańcząc tango i przedwojenny walc, po pokazie tańca rozpoczął się koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne, który zagrał muzykę tamtych lat.
 
 
Zwieńczeniem tych wyjątkowych dwóch dni był koncert zespołu Luxtorpeda.