Social media

Konferencja naukowa

Ocalić pamięć

Konferencje naukowe Muzeum z cyklu „Ocalić Pamięć” są miejscem spotkania i dyskusji naukowej.

Podyskutujmy o pamięci

Cykl konferencji „Ocalić Pamięć” jest wydarzeniem organizowanym każdego roku jesienią. Jak podobne konferencje, stanowią okazję do wymiany nowych spostrzeżeń naukowych, wyników badań oraz dyskusji wokół tematu wydarzenia.
Chcemy zapewnić wszystkim zainteresowanym możliwość swobodnego przedstawienia swojego stanowiska i dać możliwość wysłuchania go szerokiej publiczności.

2024

Pierwsza konferencja odbyła się 10 i 11 września 2024 roku pod tytułem „Ocalić od zapomnienia. Historia II wojny światowej na Ziemi Ostrowskiej” w sali klubu 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie.

Mieliśmy przyjemność gościć 18 prelegentów. Wśród nich przedstawicieli czołowych instytucji zajmujących się tematyką II wojny światowej: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944), czy też uczelni wyższych – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Białymstoku i Szkoły Głównej Handlowej, jak również lokalnych badaczy, regionalistów i pasjonatów historii.

Możliwość wystąpienia na konferencji w kolejnych latach będzie dostępna dla każdego, kto odpowie na nasze zaproszenie.
Każdorazowo po konferencji powstanie wydawnictwo pokonferencyjne.

Koordynator projektu

Zdjęcie Kacper Kempisty
Kacper Kempisty

Starszy Specjalista

Starszy specjalista w Dziale Historyczno – Edukacyjnym

Konferencje naukowe „Ocalić pamięć”
23 sierpnia, 2024
Konferencja „Ocalić od zapomnienia. Historia II wojny światowej na Ziemi…

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich serdecznie zaprasza na konferencję „Ocalić od zapomnienia. Historia II wojny światowej na Ziemi Ostrowskiej” w […]

Zobacz więcej
Konferencje naukowe „Ocalić pamięć”
14 sierpnia, 2024
Konferencja „Ocalić od zapomnienia. Historia II wojny światowej na Ziemi…

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich serdecznie zaprasza na konferencję „Ocalić od zapomnienia. Historia II wojny światowej na Ziemi Ostrowskiej” . Jest […]

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site.