Jakie chwile uwieczniały obiektywy ostrowskich przedwojennych fotografów?

Czy są to chwile radości i wesel czy pracy i znoju?

Zdjęcia mają magiczną moc zatrzymywania czasu, opowiadania historii i przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom.

To dzięki nim dowiadujemy się jak żyli nasi przodkowie i jak kształtowali naszą dzisiejszą codzienność.

Dlatego tegoroczna edycja projektu „Ostrowskie murale” ma wyjątkowe znaczenie!

Na muralu opartym na genealogicznym drzewie mieszkańców Ostrowi pojawią się… zdjęcia rodowitych ostrowian sprzed kilkudziesięciu lat!

Tak stworzymy historyczny obraz rodzin, nauczycieli, Waszych dziadków, małżeństw, rzemieślników i wszystkich tych, którzy tworzyli Ostrów Mazowiecką przez kilkadziesiąt ostatnich lat.

Każdy, kto zechce podzielić się zdjęciem wykonanym przed 1945 rokiem i umieścić je na naszym historycznym muralu, może to zrobić!

Wystarczy, że dostarczycie skan zdjęcia wraz z opisem do siedziby Muzeum – Domu Rodziny Pileckich lub wyślecie go na adres muzeum@ostrowmaz.pl.

Każde zdjęcie będzie bezcennym elementem opowiadającym wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju historię naszego miasta i regionu, a wszystkie zdjęcia które nie zostaną użyte do muralu stanowić będą element wystawy stałej Muzeum.

Zapraszamy do udziału w projekcie – to jedyna taka okazja!