Social media

kultura bez barier

Osoby z niepełnosprawnościami w muzeum

Dokładamy wszelkich starań, aby muzeum było dostępne w jak największym stopniu dla każdego odbiorcy.
Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim
Prawie cała wystawa (poza jedną salą na poddaszu, ze względu na brak możliwości przebudowy oryginalnego budynku) jest dostępna dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Jest dostępna winda pomiędzy poziomami 0 i -1.
Osoby z dysfunkcją wzroku
zespół edukatorów muzeum został przeszkolony do pracy z osobami z dysfunkcją wzroku, wystawa jest przygotowana tak, aby osoby z taką dysfunkcją też mogły – ze wsparciem przewodnika z niej skorzystać, jest wiele elementów dotykanych (np. specjalnie przygotowany krzyż harcerski wydruk 3D), wiele materiałów dźwiękowych. Jesteśmy w trakcie przygotowywania audiodeskrypcji. 
Osoby z dysfunkcją słuchu
Wystawa jest również dostępna dla osób z dysfunkcją słuchu – wszystkie materiały multimedialne mają napisy.
Dzieci ze spektrum autyzmu
Zespół edukacyjny pracuje zgodnie z protokołami postępowania z dziećmi ze spektrum autyzmu uczącymi się w ramach edukacji włączającej w szkołach publicznych.
Przy rezerwacji lekcji muzealnej prosimy o informację, że w grupie będą obecne dzieci z takimi potrzebami.
Osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi
Mamy doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi, gdyż prowadzimy specjalne cykle edukacyjne dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie. Część warsztatów prowadzonych w ramach lekcji muzealnych może zostać dostosowanych do potrzeb i możliwości takiej grupy.
This site is registered on wpml.org as a development site.