10 października 2021 roku obchodzimy Dzień Gier Planszowych. W tym roku, Muzeum – Dom Rodziny Pileckich dumnie włączyło się w akcję po raz pierwszy i zorganizowało wydarzenie związane z obchodami tego dnia.

Graliśmy w gry stolikowe, wielkoformatowe, gry ogrodowe, a także gry karciane. Krótko mówiąc, każdy odnalazł coś dla siebie. Dzieci i młodzież szkolna mogły wziąć udział w warsztacie, który poprowadził dyrektor muzeum, Karol Madaj. Twórca takich gier planszowych jak Miś Wojtek, Kolejka, czy Letnisko. Następnie odbył się turniej gry karcianej „W ogrodzie Marii i Witolda”, która niedługo zostanie wydana przez Muzeum – Dom Rodziny Pileckich. Zwycięzcy zostali uhonorowani kuponem na jeden egzemplarz gry, a także upominkami od Muzeum.

Więcej informacji o kolejnych obchodach Dnia Gier Planszowych znajdziesz TU.