W dniu 1 listopada nasze Muzeum jest NIECZYNNE. Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji i zadumy. Odwiedzamy w tym czasie groby naszych najbliższych.

My dziś jak co roku udaliśmy się na cmentarz parafialny. W tym ważnym czasie wraz z naszymi wolontariuszami zapaliliśmy znicz na symbolicznym grobie Witolda Pileckiego, a także na grobach najbliższych jego żony Marii: rodzeństwa, rodziców, a także dziadka. Symboliczne światełko zapaliliśmy także na grobach lokalnych historyków: Mieczysława Bartniczaka oraz Ryszarda Ejchelkrauta. Odwiedziliśmy także rodzinny grób burmistrza Jana Dołęgi – Zakrzewskiego.

Ponadto Muzeum – Dom Rodziny Pileckich po raz kolejny dołączyło do akcji „Zapal znicz”. Na grobach żołnierzy z 1920 r. znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej zostawiliśmy znicze. Przystańcie przy jednym z tych grobów na chwilę zadumy i zapalcie znicz.