Muzeum Dom Rodziny Pileckich zaprasza na II Święto rtm. Witolda Pileckiego, które odbędzie się 19 maja 2018 r.

W programie znajdą się atrakcje dla miłośników historii Polski, parada ułańska Szwadronu kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich, która przejdzie ulicą 3 Maja, niezwykłe pokazy Ułańskie, a także nocne kino oraz koncert zespołu Lao Che, gwiazdy numer 1 „Listy Przebojów Programu Trzeciego”.

Tego dnia w Ratuszu Miejskim odbędzie się wernisaż zwycięskich prac konkursowych „Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz konkursu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy o nagrodę Ministra Obrony Narodowej i Fundacji PZU”.

Nie zabraknie również animacji dla dzieci, konkursów historycznych oraz atrakcji artystycznych, takich jak teatr ognia w wykonaniu grupy Locomotora.

Dla najbardziej zaagażowanych uczestników wydarzenia przygotowane są karty z orderami zbieranymi za uczestnictwo w poszczególnych atrakcjach, za które odebrać będzie można nagrody.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia!