8 listopada przed budynkiem Starej Elektrowni odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Powstała by żyć” oraz przekazanie sztandaru Polskiej Organizacji Wojskowej z 1921 w Ostrowi Mazowieckiej. Pani Krystyna Dojlido zd. Kolasińska opowiedziała o losach ostrowskiego sztandaru POW oraz w jaki sposób był przechowywany w jej rodzinie. Następnie Pani Krystyna wraz z bratem Stanisławem Kolasińskim przekazali sztandar na ręce Pani Doroty Socik – Dyrektor Muzeum – Dom Rodziny Pileckich.
Nie lada niespodziankę przygotował także Pan Ryszard Ejchelkraut – miłośnik i popularyzator historii Ostrowi Mazowieckiej. Przekazał bowiem do zbiorów Muzeum unikatową fotografię członków POW z 1916 roku.
Wystawa pt. „Powstała by żyć”, została przygotowana w ubiegłym roku przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wystawę zaprezentował historyk Andrzej Kryński.
Wystawa będzie dostępna do połowy grudnia.

Zapraszamy!