18 czerwca w Muzeum – Dom Rodziny Pileckich miało miejsce nagrodzenie drużyn, które wzięły udział w projekcie Instytut Pileckiego pod nazwą Piątki Pileckiego. Połowa uczestników 3 edycji ogólnopolskiego projektu to uczniowie SP1 Ostrów Maz

Uczestnicy projektu przy okazji wizyty w naszym muzeum mieli okazję wykazać się znajomością historii Rotmistrza Witolda Pileckiego w pracy z grą ZnajZnak, którą przedstawili uczniom Katarzyna i Adam Lubczyńscy.

Paulina Iwanowska oprowadziła uczniów po wystawie „O życiu i obyczajach dwudziestolecia międzywojennego”. W trakcie oprowadzania młodzież dowiedziała się wielu ciekawostek dotyczących życia w dwudziestoleciu międzywojennym.

Upominki, a także dyplomy wręczyli laureatom dyrektor Instytut Pileckiego dr Wojciech Kozłowski oraz koordynatorka projektu Marzenna Szymańska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w projekcie, a także zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy na temat Rotmistrza Witolda Pileckiego i jego historii!