18 czerwca 2021 roku odbyło się drugie w historii Muzeum – Dom Rodziny Pileckich posiedzenie rady muzeum. Posiedzenie odbywało się stacjonarnie, ale dzięki możliwościom muzealnej sali multimedialnej część członków rady miała możliwość uczestniczenia w nim zdalnie.

W posiedzeniu wzięli udział również Minister Jarosław Sellin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Minister Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, oraz Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer.

Pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Karol Madaj przedstawił radzie sprawozdanie z działalności muzeum w roku 2020 oraz plany na rok 2021 i stan ich realizacji.

Dużo uwagi uczestnicy spotkania poświęcili wystawie stałej muzeum, której koncepcję realizacji zaprezentowała kurator wystawy Aleksandra Kaiper-Miszułowicz.