15 lipca 2021 roku Muzeum – Dom Rodziny Pileckich odwiedziła młodzież z Litwy w ramach kolonii letnich „Lato z Polską 2021” zorganizowanych przez Bursę Szkolną w Ostrowi Mazowieckiej.

W pierwszej części spotkania dzieci miały okazję poznać bohaterów Muzeum – Marię i Witolda Pileckich dzięki opowieści Katarzyny Lubczyńskiej z wykorzystaniem gry ZnajZnak. Druga część spotkania poświęcona była polskim lotnikom podczas II wojny światowej, których dokonania uczestnicy mieli możliwość poznać dzięki wystawie „Nie tylko dywizjon 303” oraz prezentacji multimedialnej jej autora dr. Tomasza Gintera.

Wizyta w Muzeum była również okazją do sprawdzenia swoich umiejętności strategicznego myślenia podczas rozgrywki w grę planszową „303 Bitwa o Wielką Brytanię”.

Intrygującą częścią wycieczki był również nasz muzealny ogród, który dziś wyjątkowo obrodził nie tylko w kwiaty, ale również motyle, pszczoły i inne robaczki.

Bardzo było nam miło was ugościć i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie niebawem!