Fantastyczne wieści! Rozpoczęła pracę Młodzieżowa Rada Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej!

Po pierwszym spotkaniu organizacyjnym w formie online, w piątek 26 listopada 2021 roku radni prawie w komplecie spotkali się stacjonarnie w siedzibie muzeum w Ostrowi Mazowieckiej.

To były bardzo intensywne godziny.

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów integracyjnych poprowadzonych przez Karolinę Kołbyk z Facylitacja Spotkań.

W dalszej części odbyło się spotkanie radnych z prawie całym zespołem Muzeum, z którym będą współpracować w czasie swojej kadencji i staną się w pewnym stopniu jego częścią.

Kuratorka wystawy stałej Aleksandra Kaiper-Miszułowicz oprowadziła radnych po wnętrzu muzeum i zaprezentowała projekt wystawy stałej, którą już niedługo będzie można tam zobaczyć.

Kulminacyjnym punktem tego dnia było ślubowanie radnych. Rotę ślubowania odczytał prawnuk Marii i Witolda Pileckich Krzysztof Kosior, który następnie, wraz z Dyrektorem Muzeum Karolem Madajem, wręczył radnym akty powołania do Młodzieżowej Rady Muzeum.

Kolejne spotkanie rady już w styczniu. Podczas niego rada się ukonstytuuje, wybierze ze swojego grona prezydium i będzie mogła rozpocząć pracę merytoryczną.

W składzie rady w wyniku konkursu znaleźli się:

Foto: Barbara Siwek, Grzegorz Gransicki