Social media

Zapraszamy do udziału w konkursie „Pamiątki kalejdoskopem przeszłości”. Zachęcamy do podzielenia się w formie filmu historią swojej najcenniejszej pamiątki rodzinnej. 

Poradnik konkursowy, czyli jak wygrać? 

Dobry Pomysł

Zadaniem konkursowym jest odszukanie najcenniejszej pamiątki rodzinnej oraz opowiedzenie w formie filmu historii z nią związanej. Zastanów się jaki przedmiot związany z Twoją rodziną byłby najbardziej odpowiedni? Do pamiątek rodzinnych zaliczają się wszelkiego rodzaju zdjęcia, dokumenty rodzinne, przedmioty użytku codziennego, jak na przykład: biżuteria lub wyszywane serwety po babci, zegarek lub fajka dziadka, dewocjonalia, a nawet meble.

Zbieranie informacji

Czas na prawdziwą pracę – pracę detektywa. Po wybraniu najciekawszej pamiątki musisz zebrać o niej jak najwięcej historii z nią związanych: Skąd się wzięła w Twojej rodzinie? Z jakich lat pochodzi? Do jakich ważnych wydarzeń w dziejach Polski nawiązuje? Dlaczego jest cenna dla Ciebie i Twojej rodziny? Czas na przeprowadzenie rozmów z członkami Twojej rodziny. Wiele z usłyszanych informacji może Cię naprawdę zaskoczyć!

Materiał filmowy

Najciekawsze z informacji jakie udało Ci się zebrać należy nagrać i przedstawić w postaci krótkiego (3-7 minut) materiału filmowego. Musisz zdecydować, czy sam opowiesz wyniki swoich poszukiwań, czy nagrasz kogoś, kto najbardziej jest związany z wybraną przez Ciebie pamiątką. Pamiętaj, żeby pamiątka była główną bohaterką Twojego filmu!

Przygotowanie pracy do przesłania

To już prawie koniec! Materiał filmowy – wynik Twojej pracy opublikuj na youtube. Nie usuwaj swojej pracy z komputera! Możemy Cię poprosić o przesłanie filmu w najlepszej możliwej jakości.

Formularz konkursowy i oświadczenie

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, załącz zgodę na udział w konkursie i publikację wizerunku kandydata (w przypadku osoby niepełnoletniej oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny kandydata!), wstaw link do pracy konkursowej – i gotowe!

Pamiętaj, żeby zmieścić się w terminie!

Regulamin konkursu znajdziecie TU

Powodzenia!!! Teraz zostało Ci już tylko oczekiwanie na rozstrzygnięcie konkursu.

This site is registered on wpml.org as a development site.