Social media

W trzeciej edycji naszego Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego wzięło udział 15 szkół. Rywalizację o przechodnią statuetkę podjęło dziewięć szkół podstawowych oraz sześć szkół ponadpodstawowych.

W pierwszym etapie zadaniem uczestników było zorganizowanie na terenie szkoły inscenizacji prezentującej wieczór wigilijny w domu rodziny Pileckich oraz nagranie filmu z tego wydarzenia.

Drugi etap turnieju obejmował przygotowanie oraz przeprowadzenie w szkołach konkursu wiedzy o Witoldzie Pileckim, który miał być podstawą do wykonania pracy turniejowej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonaś lapbooka, w którym znajdują się przykładowe zadania z przeprowadzonego konkursu wiedzy o swoim patronie oraz relacja fotograficzna.

Trzeci etap naszego turnieju to trzydniowe manewry w Ostrowi Mazowieckiej.

Udział w manewrach wzięły 4 zespoły ze szkół podstawowych oraz 4 ze szkół ponadpodstawowych.

Pierwszy dzień manewrów to etap terenowy, który odbywał się na terenie Komorowa. Uczestnicy mieli do wykonania zadania wojskowe-użyteczne np. rozstawianie namiotu, strzelanie do celu czy też układanie oraz rozpalanie ogniska. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy aby dotrzeć do punktów, w których czekały na zadania. Dzień zakończył się ogniskiem integracyjnym.

Drugi dzień, czyli etap sportowy, obejmował konkurencje skok w dal, bieg krótkodystansowy, rzut piłeczką palantową i sztafetę. Uczestnicy musieli również wykazać się przed strażakami umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

Tego dnia zespoły mogły też przygotować się do turnieju wiedzy zwiedzając z przewodnikiem wystawę Muzeum – Dom Rodziny Pileckich „O Witoldzie i Marii Pileckich”. Dzień zakończył się integracyjnym wyjściem na kręgle.

Ostatniego dnia Turnieju zawodnicy zmierzyli się w etapie czytelniczym przygotowanym przez Miejską Bibliotekę oraz w etapie wiedzy.

Rozdanie odznak oraz wręczenie statuetek przechodnich połączone było z oficjalnym otwarciem VII Święta Rotmistrza Witolda Pileckiego, podczas którego na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji.

 

🥈 Srebrną odznakę w kategorii szkół podstawowych otrzymały:

– Publiczna Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkolno – przedszkolnym w Przemiarowie,

– Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Żyznowie

🥈 Srebrną odznaką w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymały:

– 15 Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach

– Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Poznaniu

🥇Złotą odznakę w kategorii szkół podstawowych otrzymały:

– Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem,

– Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych

🥇Złotą odznakę w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymały:

– Zespół Szkół w Iwoniczu

– Zespół szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej, wręczamy odznaki

Najważniejszym trofeum turnieju są statuetki przechodnie, Otrzymują je zespoły które osiągnęły najwyższy wynik punktowy w manewrach.

W tym roku trafiały do:

🏆 Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem

🏆 Zespół szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej

This site is registered on wpml.org as a development site.