Social media

Rozpoczynamy rekrutację do Młodzieżowej Rady Muzeum II kadencji.

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej? Lubisz poznawać nowych ludzi? Już wiesz, albo chcesz się przekonać, że historia może być ciekawa? Masz głowę pełną pomysłów? Chcesz poznać instytucję kultury od środka i mieć realny wpływ na jej ofertę? Jeśli przynajmniej na część z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy że ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

Czym jest Rada?

Młodzieżowa Rada Muzeum to ciało doradcze muzeum składające się z młodzieży, umożliwiające wyjście naprzeciw potrzebom młodych odbiorców w instytucjach kultury oraz pozwalające młodzieży na tworzenie własnych projektów w oparciu o zasoby Muzeum.

Co robi Rada?

Rada konsultuje materiały edukacyjne czy scenariusze lekcji przygotowane przez pracowników muzeum. Realizuje również własne wydarzenia i projekty ze wsparciem pracowników muzeum i w oparciu o jego zasoby.

Jak działa Rada?

Istotnym elementem działania rady jest praca zespołowa. Rada spotyka się stacjonarnie minimum dwa razy w semestrze szkolnym (członkom rady spoza powiatu ostrowskiego koszty przejazdu na posiedzenie rady i ewentualne noclegi pokrywa muzeum).

Bieżący kontakt pomiędzy członkami rady odbywa się online.  

Kto może zostać członkiem Rady?

Uczeń szkoły ponadpodstawowej, który weźmie udział w konkursie i zostanie wybrany przez komisję konkursową.

Krok 1 – wypełnij i podpisz oświadczenie , jeśli nie masz ukończonych 18 lat poproś rodzica o wypełnienie i podpisanie oświadczenia.

Krok 2 – zeskanuj lub sfotografuj podpisane oświadczenie

Krok 3 – wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ, pamiętaj, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i załączyć zeskanowane oświadczenie – do 15 października 2023 roku.

Krok 4 – oczekuj na wiadomość z wynikami I etapu rekrutacji

Z pełnym regulaminem konkursu możesz zapoznać się TUTAJ

Wybranych kandydatów zaprosimy do udziału w II etapie rekrutacji – rozmowie kwalifikacyjnej, która odbędzie się online. Do 10 listopada poinformujemy kandydatów o ostatecznych wynikach rekrutacji oraz o terminie posiedzenia inauguracyjnego, które odbędzie się pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Członkowie Rady podpisują z muzeum umowę wolontariacką.

Ilu członków liczy Rada?

Rada liczy do 13 członków, w tym minimum 4 uczniów z powiatu ostrowskiego.  

Ile czasu trwa kadencja Rady?

Kadencja Rady trwa 2 lata, od momentu jej ukonstyutuowania się (wyboru przewodniczącego).

Koordynatorka projektu: Karolina Kolbuszewska

Masz pytania? Napisz: kkolbuszewska@muzeumpileckich.pl

This site is registered on wpml.org as a development site.