Social media

Dziś ostatni dzień roku 2023!

Życzymy Państwu radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z MARZENIAMI, o które warto walczyć, z RADOŚCIAMI, którymi warto się dzielić, z PRZYJACIÓŁMI, z którymi warto być i z NADZIEJĄ, bez której nie da się żyć!

Ostatni dzień roku, jest również idealnym terminem podsumowania działań i wyznaczenia celów na kolejny rok.

W roku 2023 kontynuowaliśmy wszystkie projekty lat ubiegłych, ale rozpoczęliśmy też nowe.


Ten rok rozpoczął się wydarzeniem „Kolęd to czas!”, którego tradycję będziemy kontynuować również w nadchodzącym roku, już 10 stycznia o godz. 17:00! Następnie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zorganizowaliśmy czytanie performatywne „Raportu Witolda”.
Kontynuowaliśmy również nasze projekty debatanckie, Ostrowską Szkołę Debaty oraz turniej debat oksfordzkich „Odzyskani Bohaterowie”.
Nie zabrakło również, wydarzeń skierowanych do szkół, których patronem jest bohater naszego Muzeum – Witold Pilecki. Wieloetapowy Turniej Szkół Rotmistrza oraz Spotkanie z Patronem cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem szkół z całej Polski.
13 maja, w dniu urodzin Witolda, różnorodne atrakcje zorganizowane przez nas z okazji VII Święta Rotmistrza Witolda Pileckiego przypadły Wam do gustu zapewniając niesamowitą frekwencję.
Nasz wakacyjny projekt „Ogród na lato” również okazał się być sukcesem! Wspólne zajęcia sportowe, artystyczne i botaniczne sprawiły, że nie zapomnieliście o wizytach w Muzeum w tym wyjazdowym, letnim okresie.
Warsztaty twórcze organizowane dla dzieci uczęszczających na miejskie półkolonie a także nasze „Kreatywne Historie” pomogły nam wspólnie z Wami rozwijać nasze zdolności artystyczne.
Nasze posty, rocznice i wykłady historyczne, spotkania Klubu Nauczyciela oraz oczywiście lekcje muzealne przedstawiały Wam ważne wydarzenia z historii Polski oraz sylwetkę Witolda Pileckiego z różnych stron jako ojca, harcerza, żołnierza, konspiratora, społecznika, artystę.
W tym roku obchodziliśmy również pierwsze urodziny naszej wystawy stałej „O Marii i Witoldzie Pileckich”, dodatkowo nasi zwiedzający mogli też zapoznać się z tematycznymi wystawami czasowymi prezentowanymi w naszym muzealnym ogrodzie.
Stworzyliśmy film animowany „Tajemnica Bohatera” skierowany do uczniów szkół podstawowych, a wraz z nim materiały edukacyjne dopasowane do jego treści. Do tej pory przeprowadziliśmy już 5 szkoleń i 45 lekcji z wykorzystaniem animacji!
Nowe trasy questowe, przeprowadzone trzy konkursy o zasięgu krajowym, duża liczba zwiedzających no i… pod koniec roku wydanie naszego katalogu wystawy stałej! Chyba nic więcej do szczęścia nam nie potrzeba!
Nasze muzeum i jego działalność zostały docenione i nagrodzone! Nasza „półka chwały” wzbogaciła się o kilka cennych nagród: Sybilla, Wydarzenie Historyczne Roku, Przeszłość/Przyszłość oraz złoty i srebrny BohaterON.

Postanowienia noworoczne? Kontynuować podjęte projekty i wprowadzać nowe!


Z radością i nieznikającym z twarzy uśmiechem!

This site is registered on wpml.org as a development site.