Social media

Dziś drużyny, które zakwalifikowały się do fazy finałowej turnieju debat oksfordzkich Odzyskani Bohaterowie poznały tezy, z którymi zmierzą się w połowie kwietnia.
Chcemy nimi przypomnieć mniej znane epizody i postaci w historii naszego kraju oraz jednego z dwójki naszych patronów — Witolda. 

W ćwierćfinałach wszystkie osiem drużyn podejmie tezę: Kobieca działalność wychowawcza istotnie wpłynęła na sukces powstania wielkopolskiego. 

Jest to teza zaproponowana przez naszego tegorocznego partnera Fundację Zakłady Kórnickie. Tym razem chcemy przypomnieć, postać Jadwigi Zamoyskiej ważnej działaczki społecznej z Wielkopolski. 

W półfinale zespoły zmierzą się z tezą: Jako Warszawiak 6 września 1939 r. wolałbym dołączyć do Robotniczych Batalionów Obrony Warszawy niż opuścić miasto. 

Przypomnimy nią wybitnego polskiego socjalistę i twórcę Robotniczych Batalionów Obrony Warszawy Zygmunta Zarembę.

Dwie najlepsze drużyny całego turnieju w środę 17 kwietnia zadebatują nad tezą: Powrót powstańców warszawskich do kraju po II wojnie światowej był ich patriotycznym obowiązkiem.

Nasz patron Witold Pilecki podobnie jak wielu innych stanęło przed ogromnym dylematem czy wracać do opanowanej przez komunistów Polski, czy pozostać na emigracji. Ich wybór należał do najtrudniejszych. 

Mamy nadzieję, że debatanci przygotują się do tez najlepiej jak potrafią. Pomogą im w tym wykłady naszych ekspertów, które będą odbywać się w formie online przed stacjonarnym spotkaniem w Ostrowi. 

This site is registered on wpml.org as a development site.