Social media

Zaczynamy II edycję Krawieckich Opowieści. Tym razem wspólnie uszyjemy spódnicę w stylu retro.

Czym różni się moda vintage od mody retro? Czym charakteryzowały się ubrania w latach 20., 30. i 40 ubiegłego wieku? Dlaczego spódnice w latach 40. miały ograniczone wymiary i kim były flaperki? Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedź na naszych zajęciach.

Ponadto nauczycie się szyć na maszynie wielofunkcyjnej (domowej), uszyjecie spódnicę na wskazany przez Was wymiar (może być dla Was, bądź bliskiej Wam osoby) i otrzymacie szablony na spódnicę do ponownego wykorzystania. Muzeum zapewnia potrzebne materiały, nici, tkaniny oraz maszyny. Jeśli jednak macie w domu swoją ulubioną koronkę, tkaninę, aplikację bądź inną ozdobę, której chcecie użyć na spódniczce – weźcie ją ze sobą!

Warsztaty odbywają się w dwóch terminach w trzydniowych cyklach. Do wyboru:

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w warsztatach?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

W formularzu prosimy o podane następujących informacji: imię i nazwisko, dane kontaktowe, wiek, termin zajęć, wasze doświadczenia artystyczne, powód wzięcia udziału w warsztatach oraz wymiary.

Z uwagi na krótki czas trwania warsztatów, chcemy przygotować się do nich jak najlepiej. Prosimy o podanie wymiarów, abyśmy mogli stworzyć dla Was odpowiednie szablony.

Jak się zmierzyć?

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Informacje o dostępnych miejscach prześlemy drogą mailową lub telefonicznie. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przyniesienie podpisanej zgody przez prawnego opiekuna uczestnika warsztatów.

Jeśli macie do nas jakieś pytania prosimy o informację na adres e-mail:

dsobczyk@muzeumpileckich.pl
mvalencia@muzeumpileckich.pl

This site is registered on wpml.org as a development site.