Social media

Sztuka

Czytanie performatywne

Czytanie sztuk, czy też czytanie performatywne to tradycyjny sposób sprawdzania wartości i jakości tekstu scenicznego, który daje twórcom możliwość zaprezentowania ich warsztatu reżyserskiego i aktorskiego.

Inspiracją do powstania projektu były teksty związane z postacią bohatera naszego Muzeum…

Jest to projekt skierowany do młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu ostrowskiego.

Inspiracją do powstania projektu były teksty związane z postacią bohatera naszego Muzeum. Zarówno na naszej wystawie stałej, jak i w działalności naszego Muzeum, staramy się jak najczęściej oddawać głos naszemu bohaterowi. Mamy niebywałe szczęście, że sam Witold chętnie i nieźle pisał. Spod jego pióra wyszedł nie tylko Raport, lecz także Poemat o Sukurczach.

Czytanie performatywne charakteryzuje się interpretacją tekstu zbliżoną do gry aktorskiej. Rozwija umiejętności artystyczne uczestników projektu dając tym samym przestrzeń do samodzielnego zgłębiania i ożywiania słów. Uczestnicy projektu biorą udział w warsztatach dykcji i emisji głosu, rozumienia tekstu pisanego i różnych form artystycznego przekazu.

Czytanie performatywne
6 czerwca, 2024
Czytanie performatywne poematu „Sukurcze”

Mikrofon, ludzie, poemat „Sukurcze”… Czyli czytanie performatywne! Serdecznie zapraszamy 13 czerwca o godzinie 12:00 do Muzeum na przedstawienie uczniów szkół […]

Zobacz więcej
Czytanie performatywne
6 lutego, 2024
Czytanie performatywne „Raport Witolda”

Serdecznie zapraszamy 15 lutego o godzinie 13:00 na czytanie performatywne Raportu Witolda w wykonaniu uczniów: Do występu uczniów przygotowuje Piotr […]

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site.