Social media

konkurs

Podziel się swoją historią rodzinną

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Pamiątki kalejdoskopem przeszłości”!

Każdy z Nas ma jakąś rodzinną pamiątkę…

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich wychodzi na przeciw wszystkim tym, którzy chcą się dzielić swoimi historiami rodzinnymi, którzy mają w swoich zasobach jakiś przedmiot, który sam w sobie może być narzędziem do przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom. Uważamy, że historie rodzinne są niezwykle ważne i zachęcamy Was do ich zgłębienia i podzielenia się nimi właśnie z nami w konkursie, a przy okazji… Możecie wygrać super nagrody!

 

Poniżej umieszczamy poradnik konkursowy – co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną?

 

 • – Dobry Pomysł
  Zadaniem konkursowym jest odszukanie najcenniejszej pamiątki rodzinnej oraz opowiedzenie w formie filmu historii z nią związanej. Zastanów się jaki przedmiot związany z Twoją rodziną byłby najbardziej odpowiedni? Do pamiątek rodzinnych zaliczają się wszelkiego rodzaju zdjęcia, dokumenty rodzinne, przedmioty użytku codziennego, jak na przykład: biżuteria lub wyszywane serwety po babci, zegarek lub fajka dziadka, dewocjonalia, a nawet meble.

 

 • – Zbieranie informacji
  Czas na prawdziwą pracę – pracę detektywa. Po wybraniu najciekawszej pamiątki musisz zebrać o niej jak najwięcej historii z nią związanych: Skąd się wzięła w Twojej rodzinie? Z jakich lat pochodzi? Do jakich ważnych wydarzeń w dziejach Polski nawiązuje? Dlaczego jest cenna dla Ciebie i Twojej rodziny? Czas na przeprowadzenie rozmów z członkami Twojej rodziny. Wiele z usłyszanych informacji może Cię naprawdę zaskoczyć!

 

 • – Materiał filmowy
  Najciekawsze z informacji jakie udało Ci się zebrać należy nagrać i przedstawić w postaci krótkiego (3-7 minut) materiału filmowego. Musisz zdecydować, czy sam opowiesz wyniki swoich poszukiwań, czy nagrasz kogoś, kto najbardziej jest związany z wybraną przez Ciebie pamiątką. Pamiętaj, żeby pamiątka była główną bohaterką Twojego filmu!

 

 • – Przygotowanie pracy do przesłania
  To już prawie koniec! Materiał filmowy – wynik Twojej pracy opublikuj na youtube. Nie usuwaj swojej pracy z komputera! Możemy Cię poprosić o przesłanie filmu w najlepszej możliwej jakości.
 • Jeśli uda ci się wykonać wszystkie kroki wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, uzupełnić dokumenty i czekać na rozstrzygnięcie wyników przez komisję.

 

 

Powodzenia!

KOORDYNATOR PROJEKTU:

.

Zdjęcie Adam Lubczyński
Adam Lubczyński

Główny Inwentaryzator

Główny Inwentaryzator w Dziale Inwentaryzacji i Zbiorów

Pamiątki kalejdoskopem przeszłości
5 kwietnia, 2024
Wyniki konkursu „Pamiątki Kalejdoskopem Przeszłości”

Z ogromną przyjemnością chcemy ogłosić wyniki konkursu „Pamiątki Kalejdoskopem Przeszłości”! Komisja jurorska w składzie: po długich obradach postanowiła przyznać: W […]

Zobacz więcej
Pamiątki kalejdoskopem przeszłości
2 lutego, 2024
Przedłużamy termin nadsyłania prac! Konkurs „Pamiątki kalejdoskopem przeszłości” 2023-2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Pamiątki kalejdoskopem przeszłości”! Termin konkursu został przedłużony do 5 marca 2024 roku. Zachęcamy […]

Zobacz więcej
Pamiątki kalejdoskopem przeszłości
28 lutego, 2023
Wyniki konkursu „Pamiątki kalejdoskopem przeszłości”

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Pamiątki Kalejdoskopem Przeszłości”! Komisja jurorska po długich obradach postanowiła przyznać: W kategorii ponadpodstawowej: 2 […]

Zobacz więcej
This site is registered on wpml.org as a development site.