Social media

Niezmiernie nam miło, że tak wiele osób interesuje się naszym muzeum. Odwiedza nas wielu gości, którym bliskie sercu jest dobro muzeum, historia naszego miasta, a przede wszystkim osoba rotmistrza Witolda Pileckiego. Coraz więcej osób chce przekazywać nam swoje pamiątki rodzinne, które w przyszłości zostaną eksponowane na wystawie stałej bądź przy  innych przedsięwzięciach wpisanych w działalność edukacyjno – kulturalną Muzeum.

Wyremontowany dom rodzinny żony rtm. Witolda Pileckiego, Marii z Ostrowskich nadaje mu historyczny wygląd i przywraca pamięć historyczną. Wielokrotnie gościł w nim sam rtm.  Witold Pilecki, a w czasie wojny i do 1949 r. był schronieniem dla Jego żony i dzieci.

Remont zakończył pierwszy etap budowy Muzeum. Przed nami drugi najważniejszy, mianowicie rozbudowa i przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania siedziby Muzeum  wraz z wyposażeniem, stworzeniem wystawy stałej oraz odtworzeniem ogrodu. Na chwilę obecną czekamy na rozstrzygniecie kolejnego przetargu. Termin otwarcia obiektu wraz z wystawą stałą przewidziany jest na drugą połowę roku 2019 r.

Równolegle Muzeum – Dom Rodziny Pileckich prowadzi działalność statutową organizując szereg wydarzeń i przedsięwzięć związanych z historią oraz upowszechnianiem dziedzictwa kulturowego.  Ostrowskie Muzeum – Dom Rodziny Pileckich realizuje działania o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim mające na celu przywracanie pamięci o dziele życia Marii i Witolda Pileckich, o wartościach jakimi żyli, które powinny być wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu w serwisie Facebook oraz strony internetowej.

This site is registered on wpml.org as a development site.