Social media

To  już  nasza tradycja, by co roku w maju zaprosić Was na wspólne obchody III Święta rtm. Witolda Pileckiego! 

W tym roku czeka nas już trzecia edycja tego wydarzenia!

Obchody Święta rtm. Witolda Pileckiego to wyjątkowy moment dla upamiętnienia i przedstawienia historii naszego regionu, dlatego tym razem postanowiliśmy poświęcić mu aż dwa dni.

Świętowanie rozpoczniemy w piątek 17.05.2019 r. otwierając VII Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego, w którym udział wezmą uczniowie szkół z całej Polski.

Wśród atrakcji zaplanowanych w ciągu tych dwóch dni znajdzie się wiele ciekawych  wydarzeń!

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie przygotowali prawdziwej petardy i to w dosłownym znaczeniu!

Drugiego dnia obchodów III Święta rtm. Witolda Pileckiego zaprosimy Was na inscenizacje walk pt. „Ostrowski Sierpień 1920”, w których weźmie udział ponad 100 rekonstruktorów.

W trakcie wydarzenia będzie można zwiedzić zainscenizowane punkty wojskowe, a także stać się świadkami „bitwy o Ostrów”.

Jednak czasy wojenne to nie tylko walka. 

Dlatego w sobotę o godzinie 18.30 uczestnicy warsztatów tanecznych zabiorą Was prosto do lat dwudziestych tańcząc tango i przedwojenny walc, a o 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Warszawskie Combo Taneczne, który zagra muzykę tamtych lat.

Gwarantujemy Wam, że specjalnie przygotowany parkiet rozgrzeje tego dnia radosna, majowa potańcówka przy dźwiękach warszawskich piosenek w oryginalnej aranżacji.

Zwieńczeniem tych wyjątkowych dwóch dni będzie koncert zespołu Luxtorpeda, który odbędzie się o godzinie 21.00 w sobotę, a tuż po nim zapraszamy na wspólne ognisko.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia poniżej:

This site is registered on wpml.org as a development site.