Social media

Od 18.05.2019 r. mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę czasową „BÓG – HONOR – OJCZYZNA Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948” przygotowaną przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Warszawie.

Wystawa „BÓG – HONOR – OJCZYZNA Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948” to upamiętnienie postaci bohatera narodowego, który stał się symbolem pragnienia odzyskania niepodległości. Rotmistrz Witold Pilecki był przedstawicielem pokolenia żyjącego pod zaborami, które wychowywane w ciągle żywych tradycjach powstań narodowych, ukształtowało zawołanie „BÓG – HONOR – OJCZYZNA”.

Scenariusz wystawy to historia życia rtm Witolda Pileckiego i jego bliskich, którzy towarzyszyli mu pomimo długotrwałej rozłąki – jeśli nie osobiście, to w listach, które stały się częścią ekspozycji. Z resztą nie tylko listy będą unikatową wartością dla odbiorców wystawy, ale również liczne zdjęcia i symbole rodziny Pileckich.

Rys biograficzny rotmistrza Witolda Pileckiego to także spojrzenie na okres początku XX wieku z perspektywy obywatela, człowieka, który boryka się z historią owych czasów i podejmuje decyzje, które później zapiszą się w pamięci przyszłych pokoleń. To także historia o powstaniu pierwszych obozów harcerskich i o miłości wydanej na próbę czasu i odległości, ale róznież podróż wgłąb historii prywatnej, rzadko opowiadanej szerokiej publiczności i wgłąb emocji, jakie budzą się podczas poznawania kolejnych elementów ekspozycji.

Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej wraz z Muzeum – Dom Rodziny Pileckich ma zaszczyt zaprosić Państwa na tę poruszającą i niezwykła wycieczkę, do czasów i miejsc, które ukształtowało zawołanie „BÓG – HONOR – OJCZYZNA”.

Więcej informacji o wystawie pod linkiem:http://muzeumpileckich.pl/wystawa,otwarcie-wystawy-bog-honor-ojczyzna-rotmis,47.html

This site is registered on wpml.org as a development site.