Social media

Uczniowie ostrowskich szkół z inicjatywy Muzeum – Dom Rodziny Pileckich mieli możliwość uczestnictwa w Ostrowskiej Szkole Debaty Historycznej. W kwietniu odbyło się szkolenie dla nauczycieli, w maju i czerwcu warsztaty dla uczniów i spotkania z animatorami przygotowujące młodzież do debatanckiego debiutu.

Dziś debatowały ze sobą 4 szkoły podstawowe z Ostrowi Mazowieckiej.

SP1 Ostrów Maz i Szkoła Podstawowa nr 2 Ostrów Mazowiecka zmierzyła się z tezą: Najlepszymi lekcjami historii są uroczystości patriotyczne. W bardzo wyrównanej debacie zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2, która debatowała po stronie propozycji.

Szkoła Podstawowa Nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej z kolei pochyliły się nad tezą: Na lekcjach historii w Polsce więcej uwagi powinno się poświęcać historii innych państw europejskich i tym razem wygrała strona opozycji, czyli SP 4

Emocje były ogromne pomimo tego, że debaty odbywały się zdalnie. Uczniowie bardzo skrupulatnie przygotowali się do omawianej tezy i jurorzy z Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zgodnie przyznali, że bardzo dobrze wykorzystali wiedzę i umiejętności ćwiczone na wcześniejszych warsztatach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom wyrównanych potyczek i wysokiego poziomu obu debat.

Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie i udział w projekcie, a trenerom, tutorom i marszałkom z Fundacji Projekty Edukacyjne za profesjonalne przygotowanie uczestników i poprowadzenie dzisiejszych debat.

This site is registered on wpml.org as a development site.