Social media

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich angażuje się w działania związane z badaniami i upamiętnieniem społeczności żydowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.


31 maja 2021 roku dyrektor Karol Madaj na międzynarodowej konferencji pt. Holocaust and Heroism – History, Memory and Testimony: Between Local and Global wystąpił z referatem Jews in Ostrów Mazowiecka przedstawiającym między innymi działania Muzeum, takie jak tłumaczenie Księgi Pamięci czy prace nad upamiętnieniem Zagłady Żydów na wystawie stałej. Konferencja została zorganizowana przez Poland Forum działające przy Arnold and Leona Finkler Institute of Holocaust Research, na Uniwersytecie Bar-Ilan w Ramat-Gan w Izraelu.


10 czerwca dyrektor Muzeum Karol Madaj oraz pracownicy Działu Historyczno-Edukacyjnego wzięli udział w zwiedzaniu Cmentarza Żydowskiego przy ul. Okopowej w Warszawie, zorganizowanym przez Fundację Dziedzictwa Kulturowego. Celem spotkania było poznanie pracy osób biorących udział w stałej opiece nad cmentarzami żydowskimi i zachowaniem na nich pomników nagrobnych, a także przybliżenie historii polskich Żydów wywodzących się z Ostrowi Mazowieckiej i ich potomków.


16 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie z Prezesem Fundacji Dziedzictwa Kulturowego dr. Michałem Laszczkowskim przy okazji wizyty naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha na Radzie Miasta w Starej Elektrowni. Podczas spotkania omawiane były możliwe kierunki działań edukacyjnych skierowanych na popularyzację wiedzy o życiu przedwojennych mieszkańców miasta. Będziemy Was informować o nowych projektach. Liczymy na Waszą pomoc.

This site is registered on wpml.org as a development site.