23 czerwca 2021 roku Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zakończyło pierwszą edycję projektu Ostrowskiej Szkoły Debaty Historycznej.

W dzisiejszej debacie dwie drużyny z LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej mierzyły się z tezą „Polskie filmy historyczne przynoszą więcej szkody niż pożytku dla pamięci o bohaterach II wojny światowej”.

Wygrała strona propozycji, jednak argumenty opozycji również były znakomite, a poziom debaty, zwłaszcza jak na debiutujących debatantów, bardzo wysoki.

Dyplomy oraz upominki już niedługo trafią w ręce uczestników projektu (wypatrujcie ich uważnie!), uczniowie i nauczyciele z SP1 Ostrów Maz kilka dni temu mieli okazję odebrać je osobiście z rąk Dyrektora Muzeum – Dom Rodziny Pileckich Karola Madaja oraz koordynatorki projektu Karoliny Kolbuszewskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim debatantom, bo zwycięzcami w debatach są wszyscy, którzy biorą w nich udział! Życzymy wam dalszych sukcesów w waszej debatanckiej karierze, a także udanych i bezpiecznych wakacji!