„Kartka z Powstania” – bezpłatne pokazy VR w dniu

31 sierpnia w Muzeum – Dom Rodziny Pileckich

„Kartka z Powstania” to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości.

„Kartka z Powstania”otrzymała m.in.: główną nagrodę na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality oraz tegoroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa w dziedzinie Kultura Cyfrowa.

Premiera w Ostrowi Mazowieckiej

Bezpłatne pokazy filmu w technologii VR odbędą się 31 sierpnia 2021 r. w godzinach 12.00 -18.00 w Muzeum – Dom Rodziny Pileckich
Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 30 sierpnia 2021 r. do g. 16.00:

Prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną RODO: Kartka z powstania – klauzula RODO
Zapraszamy widzów od 12 roku życia.

CO TO JEST TECHNOLOGIA VR?

Technologia VR umożliwia doświadczenie wirtualnej przestrzeni „tu i teraz”. Połączenie stereoskopii, czyli techniki obrazowania oddającej wrażenie dwuocznego odbioru głębi i odległości, oraz dźwięku ambisonicznego pozwala na odczuwanie imersji – wrażenia, że zatapiamy się w oglądanym obrazie. Wirtualna rzeczywistość, za pośrednictwem specjalnych gogli, oszukuje ludzkie zmysły, dzięki czemu mamy możliwość przeniesienia się w inną przestrzeń.

Obejrzyj zwiastun

Posłuchaj o projekcie w Audycje kulturalne

Produkcja: Narodowe Centrum Kultury, VR Heroes
Reżyseria: Tomasz Dobosz