Na terenie MOSiR
ul. Trębickiego 10 w godz. 11.00-18.00

II ZAWODY HIPPICZNE IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO

Wydarzenie jest realizowane we współpracy ze Szwadronem Kawalerii 10. Pułku Ułanów Litewskich

Hippika, czyli sportowe uprawianie jazdy konnej, w czasach II Rzeczypospolitej było ważnym składnikiem życia zawodowego i osobistego dla oficerów kawalerii. Jeździectwo było elementem zespalającym kadrę oficerską w duchu rywalizacji. Pierwszy konkurs hippiczny w Warszawie zorganizowano już 18 czerwca 1880 roku.
Jazda konna i zawody hippiczne były także bardzo ważne w życiu Witolda Pileckiego. Jego ulubionym koniem była „Bajka”.

a w programie: – skoki przez przeszkody
– pokazy sprawności ułańskiej
– kadryl w wykonaniu Amazonek
– opowieść o koniach, oporządzeniu i umundurowaniu
– władanie bronią białą

oraz stoiska promocyjne partnerów wydarzenia

W Muzeum – Dom Rodziny Pileckich
ul. Warszawska 4 w godz. 11.00-16.00

WYSTAWA LALEK ARTYSTYCZNYCH „MAZOWSZE W SPÓDNICY”

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie.

Prezentuje sylwetki wybranych kobiet, które w szczególny sposób zapisały się na kartach historii Mazowsza dzięki swoim niezwykłym, często pionierskim osiągnięciom w różnych dziedzinach kultury, sztuki, nauki, sportu, polityki i działalności społecznej.Wizerunki bohaterek przedstawiono w postaci lalek artystycznych wykonanych w różnych technikach plastycznych przez 15 cenionych artystek. Ekspozycja stanowi upamiętnienie wybitnych kobiet, mających odwagę wyprzedzić swoją epokę, by czynić świat piękniejszym i lepszym.

PREMIERA QUESTU „SZLAKIEM MARII PILECKIEJ”

Zapraszamy na spacer po mieście Ostrów Mazowiecka szlakiem, który przemierzała niejednokrotnie Marianna (Maria) Ostrowska, później żona Witolda Pileckiego.

Poprowadzą Was wierszowane wskazówki terenowe, po drodze czekają na Was zagadki do rozwiązania. 50 pierwszych zespołów, które przejdą trasę questu i rozwiążą poprawnie wszystkie zagadki zapraszamy do namiotu promocyjnego Muzeum – Dom Rodziny Pileckich na terenie MOSIR po odbiór nadgrody-niespodzianki:-)

Quest został przygotowany we współpracy z Fundacją Questingu.

Na terenie Miasta Ostrów Mazowiecka…

… możecie tego dnia spotkać patrole konne. Przywitajcie je serdecznie:-)