Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Przed południem dnia 1 sierpnia nasz muzelny zespół udał się na spacer po ostrowskim cmentarzu parafialnym aby zapalić znicze na symbolicznych pomnikach i grobach uczestników powstania warszawskiego. Dzięki naszemu przewodnikowi Panu Andrzejowi Mierzwińskiemu mieliśmy okazję poznać historie życia powstańców.

Biogramy powstańców z naszego regionu znajdziecie zaglądając do artykułu:

O „godzinie W” w Ostrowi Mazowieckiej rozległ się dźwięk syren. Drugi raz tego dnia byliśmy na cmentarzu parafialnym uczestnicząc w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.

Śpiewaj wiaro!

O godzinie 18.00 w muzealnym ogrodzie razem z mieszkańcami Ostrowi Mazowieckiej śpiewaliśmy jedne z najbardziej znanych i lubianych pieśni i piosenek powstańczych. Cieszymy się, że wydarzenie „Śpiewaj wiaro!” przypadło nam do gustu. My już wpisaliśmy je na stałe do swojego kalendarza, mamy nadzieję, że Wy również!

Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadał zespół C’mon w składzie:

Anna Kuczyńska – śpiew

Igor Ziemczyk – gitara akustyczna