Social media

Przygotowaliśmy dla Was trzy różne trasy rowerowe

Szlakiem powstańców styczniowych. Długość 36 km – 19 lipca i 9 sierpnia 2023 r.
Start i zakończenie w Muzeum. Drogą techniczną wzdłuż S8 do Nagoszewa obok pomnika upamiętniającego bitwę 1863 roku. Następnie przez Turkę i Puzdrowiznę do Broku. Z Broku do Kaczkowa pod pomnik potyczki pod Feliksowem. Do Ostrowi wracamy przez Kacpury.

Szlakiem powstańców styczniowych. Długość 46 km – 26 lipca 2023 r.
Start i zakończenie w Muzeum. Trasa przez Ugniewo i Smolechy (majątek Wiktora Godlewskiego powstańca styczniowego, zesłańca i badacza Syberii, pierwszego prezesa kasy zapomogowo pożyczkowej w Ostrowi przekształconej w pierwszy bank w naszym mieście) do Jasienicy. Następnie do Zarąb Kościelnych przez Daniłowo i Nowe Kaczkowo do miejsca potyczki pod Feliksowem skąd wrócimy przez Kacpury do Ostrowi.

Podczas tych dwóch wycieczek skupimy się na poznaniu historii powstania styczniowego. W tym roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu tego zrywu niepodległościowego, w którym uczestniczyło wielu mieszkańców naszych terenów oraz przodkowie Witolda Pileckiego. Trasy są malownicze i interesujące krajoznawczo oraz przyrodniczo.

Szlakiem konspiracji w Puszczy Białej. Długość 50 km – 30 sierpnia 2023 r.
Wyruszymy i zakończymy naszą wycieczkę w Muzeum. Celem jest miejsce upamiętnienia bitwy pod Pecynką. Trasa będzie wiodła przez Popielarnie, Grębki oraz Starą i Nową Pecynę. Powrót Przez Nową Osuchową następnie drogą techniczną wzdłuż trasy S8.

Ta rozbudowana trasa przybliża historię oporu przeciwko okupantowi niemieckiemu w okresie II wojny światowej. Puszcza Biała którą będziemy przemierzać była miejscem aktywnej walki polskich żołnierzy z AK w okresie Akcji Burza latem 1944. Przybliżymy Państwu wiele ciekawych i ważnych epizodów z tego okresu.

Na nasze wycieczki należy zabrać:

Zalecamy jazdę w kasku oraz używanie okularów przeciwsłonecznych i kremów z filtrem.
Niepełnoletni uczestnicy powinni być pod opieką osoby dorosłej.


Ze względu na niepogodę organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie uczestników.

This site is registered on wpml.org as a development site.