Social media

Zbliża się 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji zapraszamy na szereg wydarzeń, które z tej okazji przygotowało Muzeum. 1. sierpnia spotkajmy się na cmentarzu parafialnym o godzinie 11.00 przy małej bramie od strony ulicy Lubiejewskiej. Odbędzie się tam spacer historyczny „Żołnierze Powstania Warszawskiego z ziemi ostrowskiej”, który poprowadzi Pan Andrzej Mierzwiński. Na cmentarzu parafialnym o godzinie 17:00 odbędą się uroczystości miejskie. O godzinie 18.00 w muzealnym ogrodzie będziemy wspólnie śpiewać powstańcze piosenki „Śpiewaj wiaro!”. Aby jeszcze lepiej skorzystać z ogrodu, zachęcamy do przyniesienia ze sobą kocyków. Przygotowaliśmy także atrakcje dla najmłodszych na ten czas.

W kolejnych dniach 3. i 4. sierpnia zapraszamy na kino plenerowe również w muzealnym ogrodzie – seans filmu „Powstanie Warszawskie” oraz „Miasto 44”.

Czy wiecie, iż Powstanie Warszawskie było również ważnym wydarzeniem w życiu Witolda Pileckiego? 1. sierpnia Witold Pilecki/Roman Jezierski był oficerem głęboko utajnionej organizacji NIE, której zadaniem było kontynuowanie walki po wkroczeniu Armii Czerwonej. Z tego powodu nie wolno mu było przyłączyć się do zrywu. Mimo zakazu zataił stopień oficerski i wstąpił jako szeregowy żołnierz do pierwszego batalionu Zgrupowania „Chrobry II”.

Nasze wydarzenia związane z 79. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zostały objęte honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego.

This site is registered on wpml.org as a development site.