Social media

Wyrusz na trasy najnowszych questów w Ostrowi Mazowieckiej, poznaj historię walczących o wolność w latach 1863-64 i przedstaw swoje wrażenia za pomocą kreatywnych zdjęć z questowania. To zasady naszego najnowszego konkursu, w którym wygrać można czytnik książek, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe.

Konkurs, który ogólnopolska Fundacja Questingu organizuje wraz z Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej to sposób na to, by w szczególnym czasie 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego uczcić patriotyzm i heroizm walczących w tym zrywie niepodległościowym.

Questy w Ostrowi Mazowieckiej opowiadają historie lokalnych bohaterów – opisują, dlaczego zdecydowali się walczyć, o co toczyli bój i jak bardzo narażali w ten sposób życie swoje i swoich najbliższych.

Kim są bohaterowie questów?

Tego nie możemy zdradzić, gdyż odkrycie tożsamości postaci to jedno z zadań, które należy wykonać na trasie, aby walczyć o nagrody.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Zasady są proste. Po pierwsze, należy pobrać ulotki z questami. Opisy tras dostępne są w Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej (ul. Warszawska 4) oraz na stronie www.questing.pl (wersja do samodzielnego wydruku). Pamiętaj, że w konkursie liczy się poprawne rozwiązanie zagadek i dotarcie na koniec trasy wyłącznie tych questów, które powstały w ramach projektu “A matka Ojczyzna niech żyje!”.

Następnie – ruszaj na quest! Nie spiesz się, skoncentruj się na historiach i rozwiąż poprawnie wszystkie zadania, a odpowiedzi zapisz w wyznaczonych miejscach na ulotce. Nie zapomnij, by odbić pieczęć lub odrysować kształt linorytu, który znajdziesz na końcu każdego questu – tylko w ten sposób potwierdzisz, że udało Ci się dotrzeć na koniec trasy.

Weź ze sobą aparat i wykonaj kreatywną relację fotograficzną z wyprawy. Liczy się jak najciekawsze podejście do tematu, pokazanie interesujących (Twoim zdaniem) miejsc na trasie i niebanalne przedstawienie questowej przygody. Do 10 listopada na adres kontakt@questing.pl wyślij kopię (skan lub czytelne zdjęcie) ulotki z rozwiązanymi zadaniami oraz relację fotograficzną z questowania (minimum jedno zdjęcie). Pamiętaj, że w przypadku większej liczby prawidłowo nadesłanych zgłoszeń, to właśnie wartość merytoryczna i artystyczna zdjęcia decydować będzie o przyznaniu nagród.


Uwaga! Szczegółowe zasady konkursu opisuje regulamin dostępny na stronie www.questing.pl, z którym koniecznie należy zapoznać się przed udziałem w konkursie.

This site is registered on wpml.org as a development site.