W dniach 2-4 października 2023 odbyło się spotkanie z Patronem w trakcie którego Muzeum odwiedziło 19 szkół z całej Polski, którego patronem jest rtm. Witold Pilecki. W wydarzeniu wzięło udział około 80 uczniów i nauczycieli, którzy w trakcie tych trzech dni wzięli udział w różnych aktywnościach.

Zastanawiacie się co się działo?
Zajęcia integracyjne, warsztaty muzealne, oprowadzanie po wystawie stałej muzeum, questy, spektakl „Zielnik Pileckiego”, spotkanie z Panem Ryszardem Druchem autorem książki „Ja kocham Polska” i Robertem Stodnickiem jej bohaterem, prezentacje szkół i wymiana doświadczeń z pracy z patronem, spotkanie z Panem Andrzejem Pileckim i Panem Markiem Ostrowskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom, które przyjechały, za przygotowanie, zaangażowanie i miłą atmosferę. Liczymy, że w przyszłym roku frekwencja będzie jeszcze wyższa.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!