Social media

Muzeum zostało partnerem konkursu „Śladami bohaterów podziemia”. Organizatorami konkursu jest Fundacja PGE wraz z Fundacją na rzecz Wielkich Historii.

Dla kogo jest ten konkurs?

Dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich

Jakie jest zadanie konkursowe?

Zadaniem konkursowym jest odnalezienie w swoim otoczeniu osoby związanej z ruchem oporu podczas II wojny światowej i nagranie krótkiego filmu. Pamiątki, które odnajdą laureaci, trafią do otwartego właśnie Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział?

  1. 1. pod opieką lidera (nauczyciela, drużynowego, rodzica) stworzyć 3-5 osobową grupę, w najbliższej okolicy odnaleźć osobę związaną z ruchem oporu podczas II wojny światowej,
  2. 2. odtworzyć jej historię na podstawie książek, rozmów, zasobów muzeum,
  3. 3. zeskanować lub sfotografować pamiątkę związaną z działalnością konspiracyjną,
  4. 4. nagrać krótki film w formule InstaStories dokumentujący poszukiwania.

Jakie są przewidziane nagrody?

Nagroda dla pięciu najlepszych zespołów to 3000 złotych z przeznaczeniem na wydatki związane z kulturą, pula wszystkich nagród natomiast to 43 000 zł.

Jurorzy konkursu oceniać będą prace pod kątem poprawności historycznej, stopnia wyczerpania tematu, kreatywności, walorów artystycznych, a także zgodności z tematyką zadania konkursowego.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 12 listopada 2023 roku przez formularz na stronie https://konkurs.tajnepanstwo.pl/?fbclid=IwAR3WRujolamLP7d37Pya2YGNDhxZiYuvXQ9HkHwmCEXAwN8n44VxwkOSm6E

This site is registered on wpml.org as a development site.