We wtorek 12 grudnia 2023 r. odbyła się premiera dokumentalnego filmu „Brzemię” w reż. Piotra Owcarza i Grzegorza Rosengartena, którego producentem jest Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

Dokument z fabularyzowanymi scenami opowiada o losach i historii rotmistrza Witolda Pileckiego, ze szczególnym uwzględnieniem mało znanego śląskiego wątku.

Co wspólnego z tą premierą ma nasze Muzeum?
W filmie pojawiła się wystawa stała muzeum, a o niej opowiada dyrektor Karolina Kolbuszewska, także nie mogło zabraknąć reprezentacji muzeum podczas tego wydarzenia.

Na premierze zagościł również członek II kadencji Młodzieżowej Rady Muzeum – Paweł Wyciślik, którzy także miał swój udział w filmie jako uczeń Zespołu Szkół Nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zabrzu

Zdjęcia: Paweł Wyciślik