Social media

27 lutego odbyły się ostatnie dwie debaty w ramach ligi szkół ponadpodstawowych Ostrowskiej Szkoły Debaty. Tym samym zakończyliśmy trzecią edycję tego projektu dla szkół średnich.


W debacie o III miejsce debatując nad tezą: Zmiana granic po II wojnie światowej była korzystna dla Polski spotkały się zespoły z CKR w Starym Lubiejewie (tegoroczny beniaminek) oraz jeden z zespołów z LO im. Mikołaja Kopernika złożony m.in. z debatantów, których widzieliśmy w zeszłorocznym finale szkół podstawowych.


W finale spotkały się drugi z zespołów z LO im. Mikołaja Kopernika z drużyną z ZS nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego. Grono sędziowskie jak i publiczność wysłuchała debaty nad tezą: Polskę po II wojnie światowej można zaliczyć do grona zwycięzców. W składzie obu zespołów znaleźli się doświadczeni debatanci m.in. laureat nagrody dla najlepszego mówcy z zeszłego roku reprezentant Kopernika Adam Więcław.
Obydwie debaty były bardzo wyrównane, a obrady jury nie należały do łatwych. Ostatecznie w obu debatach zwyciężyły zespoły z Kopernika.


Najlepszym mówcą został Aleksander Ostrowski reprezentant LO im. Mikołaja Kopernika.

Serdecznie gratulujemy!


Gościem dzisiejszego turnieju był Pan burmistrz Jerzy Bauer, który wyraził uznanie i podziw dla zespołów.

Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku w projekcie wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół średnich w powiecie. W sumie w projekcie wzięło udział aż 8 drużyn (LO im. Mikołaja Kopernika i ZS 1 im. rtm. Witolda Pileckiego były w stanie wystawić po dwa pełne składy).


Bardzo dziękujemy nauczycielom i tutorom zaangażowanym w tę edycję projektu. Mamy nadzieję, że już we wrześniu jeszcze liczniej spotkamy się przy okazji IV edycji.
Będzie to kolejna okazja do szkoleń i oczywiście stanięcia do walki w ramach naszej ligi.


Dziękujemy też Miejskiemu Domowi Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za udostępnienie nam po raz kolejny ostrowskich Jatek do przeprowadzenia finału.

This site is registered on wpml.org as a development site.